İmplant Diş

İmplant Diş Uygulaması Acı Verir mi?
Tıp ki bir dolgu yapımında olduğu gibi veya bir dişteki sinirleri almak için uygulanan kanal tedavisi işlemiyle eş değerdir. İlk olarak implant operasyonu öncesinde hastanın rahatsızlık yaşamaması için ilaçları verilmektedir. Bu ilaçlar aynı zamanda hastanın heyecanının da azalmasına yardımcı olmaktadır. Bu işlemlerin ardından implant diş ameliyatı için eksiksiz bir şekilde hazırlanmış olan ameliyathaneye geçilerek gerekli kontroller yapılarak işlem tamamlanır. Bu bölge her türlü hijyenik önlemlerin alındığı ve hastanın rahat bir şekilde implant diş operasyonunun yapılabileceği tüm donanıma sahip olan yerlerdir. İmplant yapılacak ameliyathanenin operasyon öncesinde yapılan iyi bir planlama ve hazırlık sebebiyle işlemler çok uzun sürmemektedir.

İmplant Diş Yerleştirilmesi

İmplant yerleştirilmeden önce iyi bir görüş açısı için ilk olarak diş eti bir miktar açılmaktadır. Hemen ardından implantın temelini oluşturacak olan titanyum bazlı implant diş kökleri açılan yuvaya yerleştirilmektedir. Bu esnada bir miktar kanama oluşabilir. Bu kanama tamamen kontrol altında olduğundan endişe etmeyiniz. Herhangi ağrı ve zonklama yapmaz. Çünkü bölge zaten işlem öncesinde uyuşturulmuş olan bölgedir. Bir implantın ağzımıza yerleştirilmesi anestezi de dahil maksimum yarım saat civarında sürer.

Bazı durumlar üzerinde hastalar aşırı tepki verebilir. Çok heyecanlı olan hastalara talepleri doğrultusunda genel anestezi altında da diş implant tedavisi yapılabilme durumu vardır. Hasta uyurken işlemleri başarılı bir şekilde tamamlanabilir. İmplant diş ameliyatı sonrasında da hastaya verilen ilaçlar ve ağrı kesiciler sayesinde takılan bölge üzerinde hiç bir sıkıntı yaşatılmamaktadır. İmplant tedavisi hakkında daha detaylı bilgiler için https://disimplant.web.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment